WSPÓŁPRACA

Jeśli potrzebujesz wsparcia we wdrożeniu, zwiększeniu sprzedaży lub poukładaniu Twojego sklepu internetowego skontaktuj się ze mną i sprawdź w czym mogę Ci pomóc?


Dlaczego warto ze mną współpracować?

Jestem konsultantem i doradcą e-commerce, który specjalizuje się we wspieraniu firm w rozwoju biznesu B2C i B2B.

Projekty, które realizowałem i wdrażałem od zera dla moich klientów generują obecnie kilkadziesiąt mln złotych rocznie sprzedaży. Łączna suma wzrostu sprzedaży moich dotychczasowych klientów to 50 mln zł. 

Podstawowym zadaniem bazując na zdobytym doświadczeniu i wiedzy jest wsparcie Twojego biznesu. Celem jest wesprzeć Twoją firmę na każdym etapie rozwoju wynikających z dynamicznych zmian, jakie mają miejsce w zakresie transformacji cyfrowej w Polsce i na świecie.


Współpracowałem z:


Efekty współpracy z klientami

✅ Średni wzrost miesięcznej sprzedaży w sklepach internetowych klientów to 150%

✅ Łączny wzrost sprzedaży klientów w 2020 roku – 30 mln zł

✅ Łączny wzrost sprzedaży klientów – 50 mln zł

✅ Łączna sprzedaż moich klientów – 100 mln zł

✅ Stworzenie od zera nowej marki i sklepu internetowego dla klienta, który po 20 miesiącach generuje pond 20 mln zł rocznie sprzedaży.


Przykładowe case study klientów:


Zaufani partnerzy

Bardzo dużą wartością współpracy ze mną są sprawdzeni partnerzy, czyli wyselekcjonowane agencje i firmy, do których mam pełne zaufanie oparte o lata współpracy, jak i dotychczasowe wyniki moich klientów

Dodatkowo to, co jest niezwykle ważne to partnerskie podejście do klienta zarówno z mojej strony, ale również agencji, gdzie zawsze wspólnym celem jest wsparcie i doprowadzenie klienta do celów, jakie zostały na starcie określone.

Firmy z którymi współpracuję kompleksowo wspierają moich klientów działając we wszystkich obszarach e-commerce od: Performance Marketing (pełne wsparcie marketingowe w modelu efektywnościowym), agencje wdrażające e-sklepy, agencje UX, firmy logistyczne, integratory systemów IT, a także konkretne narzędzia zwiększające sprzedaż w sklepach internetowych.

W czasie swojej pracy zawodowej przerobiłem dziesiątki jak nie setki różnych agencji i firm, które niejednokrotnie obiecywały złote góry, gdzie tak naprawdę dobrych i wartościowych było zaledwie kilka z nich, dlatego współpracując ze mną masz pewność, że dokonasz wyboru popartego sprawdzonymi i przetestowanymi w boju partnerami.

Jeśli potrzebujesz sprawdzonej agencji lub freelancera napisz do mnie, pomogę i polecę Ci moich partnerów 🙂


Kim jestem?

Jestem konsultantem e-commerce wspierającym polskie firmy. Wdrażałem, doradzałem i zarządzałem sklepami internetowymi kilku znanych polskich marek (liderów w swoich branżach takich jak bielizna, drogerie, apteki) rozwijając te projekty od zera do kilkudziesięciu mln zł sprzedaży rocznie.

Atlantic – jedna z najbardziej znanych marek bielizny w Polsce (ponad 50 sklepów w okresie, gdy pracowałem)

Drogerie Natura – jedna z największych sieci drogeryjnych w Polsce (ponad 270 sklepów na terenie całej Polski)

Dr Max – jedna z dwóch największych sieci aptecznych w Polsce (ponad 550 aptek stacjonarnych w Polsce) i jedna z największych sieci aptecznych w Europie (ponad 2000 aptek internetowych w całej Europie).


W jakich obszarach mogę Ci pomóc?

Pomagam firmom B2C i B2B w rozwoju sklepów internetowych i e-commerce:

 • Czyli określenia strategii i modelu biznesowego – jak wyróżnić się na rynku, jak zbudować przewagę konkurencyjną.
 • Przygotowania i wdrożenia procesów dla sklepu internetowego – rekrutacja zespołu, wybór i wdrożenie platformy e-commerce, logistyka, integracje,
 • Bieżącego zarządzania e-sklepem – strategia, logistyka, zarządzanie ludźmi, obsługa klienta, marketing i sprzedaż
 • Po jego dalszy rozwój – zwiększanie przychodów, liczby klientów i ich satysfakcji

Finalnym efektem współpracy ma być zadowolenie i satysfakcja klienta końcowego, który kupuje w e-sklepie, bo to na końcu jest najważniejsze z mojej perspektywy! W końcu klient zadowolony to klient powracający, a o to właśnie chodzi w e-commerce 🙂.

Jeśli szukasz wyłącznie zysków nie dbając o swojego klienta to z góry będę dziękował za taką współpracę.


1.   Doradztwo i konsulting e-commerce

W ramach konsultacji i doradztwa ustalamy wspólnie zakres współpracy, który będzie realizowany.

Może być to dowolny obszar związany z rozwojem e-commerce:

 • tworzenie strategii marketingowej
 • optymalizacja sklepu internetowego pod kątem zwiększania sprzedaży
 • poprawa rentowności biznesu
 • rekomendacja rozwiązań i narzędzi zwiększających sprzedaż
 • rekomendacja skutecznych agencji i freelancerów z obszaru performance marketingu, z którymi na stałe współpracuję
 • analiza efektywności prowadzonych działań marketingowo-sprzedażowych
 • Analiza efektywności działań performance marketingowych np. freelancera lub agencji: SEO, SEM
 • wsparcie we wdrożeniu platformy e-commerce, czy niezbędnych integracji
 • rekomendacja optymalnej i dopasowanej do potrzeb platformy e-commerce
 • rekomendacja sprawdzonych agencji wdrażających sklepy internetowe w różnych technologiach
 • układanie procesów biznesowych, itd.
 • optymalizacja i analiza efektywności, rentowności biznesu
 • wsparcie w rekrutacji specjalistów i menadżerów e-commerce

Jest to mikst wszystkich elementów biznesowych związanych z e-commerce, które zostały wymienione powyżej, ale nie tylko mające na celu wdrożyć skuteczny e-sklep, zwiększyć sprzedaż, poprawić procesy biznesowe lub ich optymalizację w sklepie internetowym.

Usługi, jakie świadczę dla moich klientów z zakresu doradztwa i konsultingu e-commerce:

Konsultacje e-commerce

Jeśli nie wiesz jak zabrać się za uruchomienie sklepu internetowego? Lub już go prowadzisz, ale masz problem ze strategią, ofertą produktową, logistyką, sprzedażą i marketingiem czy polityką cenową, po prostu masz obawy, że robisz coś źle i potem będzie cię to wiele kosztowało, zapraszam do siebie na konsultacje online. Podczas konsultacji odpowiem na Twoje pytania, doradzę z zakresu e-commerce w zakresie obszarów, co do których masz sam wątpliwości i potrzebujesz je rozwiać. Dostępne są pakiety godzin, jak również pojedyncze konsultacje.

Audyt sklepu internetowego

Efektem audytu jest wskazanie konkretnych rekomendacji, które pozwolą na:

 • zwiększenie sprzedaży
 • budowanie zaufania do marki
 • Optymalizacja e-sklepu pod kątem zwiększenia sprzedaży – UX, CX
 • analiza efektywności sprzedaży i marketing
 • pomysły na wyróżnienie się i powiązaną z tym komunikację
 • rekomendacja rozwiązań zwiększających sprzedaż

Więcej szczegółów, co zawiera taki audyt: https://ekomersiak.pl/audyt-sklepu-internetowego-czyli-o-tym-jak-poprawic-sprzedaz


2.   Szkolenia i warsztaty e-commerce dla firm

Szkolenie i warsztaty e-commerce dla marki 3M

Szkolenie i warsztaty e-commerce dla marki 3M

Prowadzone przeze mnie szkolenia i warsztaty to zajęcia praktyczne z e-commerce oparte o doświadczenia i przykłady (case study), których celem jest rozwój wiedzy i kompetencji pracownika. Szkolenia i warsztaty oparte są najpierw o część teoretyczną, w których wyjaśniamy specyfikę rynku e-commerce (perspektywy i dynamikę), a także konkretne pojęcia, następnie pracujemy na konkretnych przykładach z życia wziętych, gdzie rozwiązujemy faktyczne i realne problemy, jakie mają firmy z branży e-commerce.

Średnia ocena szkoleń przez uczestników – 9,2/10.

Oferta ta jest dedykowana do producentów czy zespołów sprzedażowych, które współpracują ze sklepami internetowymi, ale także dla sklepów internetowych, które potrzebują wsparcia w rozwoju biznesu, jak również agencji e-commerce, które potrzebują wiedzieć jak pracuje i czym się kieruje w podejmowaniu decyzji właściciel sklepu internetowego lub e-commerce manager.

REFERENCJE OD KLIENTÓW (jeśli chcesz pobrać wystarczy kliknąć w logo)

Orba - referencje ze szkolenia "E-commerce w Praktyce"

Dostępne szkolenia i warsztaty

Dla agencji i firm współpracujących ze sklepami internetowymi – szkolenie koncentruje się na tym, na co warto zwrócić uwagę, w rozmowach ze sklepami internetowymi z perspektywy szefa e-commerce. Jest to instrukcja obsługi e-commerce managera. Jest to szkolenie i warsztat, gdzie opisuję jak wygląda praca z perspektywy szefa e-commerce, pod kątem zrozumienia potrzeb e-commerce managera lub konsultanta. Tego rodzaju warsztaty robiłem między innymi dla firmy Divante, gdzie zostały ocenione przez ich zespół na 4,74 w skali od 1 do 5, gdzie 73% uczestników dało za niego najwyższą ocenę. Analogiczne szkolenie realizowałem także dla takich firm jak np. Blue Media, Lingaro (Orba).

Warsztaty dla agencji E-commerce Software House - Divante

Warsztaty e-commerce dla agencji E-commerce Software House – Divante

Dla producentów – celem szkolenia i warsztatów jest przekazanie praktycznej wiedzy mającej na celu poprawę działań sprzedażowo-marketingowych, jakie producenci i marki prowadzą we współpracy z innymi e-sklepami. Będę się przede wszystkim dzielił swoimi doświadczeniami z perspektywy szefa e-commerce, co faktycznie działa pod kątem sprzedaży i marketingu, a z czym warto dać sobie spokój. Efektem szkolenia ma być zdobycie przez uczestników praktycznej wiedzy, którą od razu będzie można wykorzystać w praktyce.

Dla sklepów internetowych – celem szkolenia będzie podzielenie się praktycznymi sposobami na zwiększanie sprzedaży w e-sklepie, analizę efektywności prowadzonych działań marketingowych. W zależności od wiedzy i zaawansowania zespołu program będzie odpowiednio dostosowany do uczestników także o część teoretyczną wprowadzającą do poszczególnych zagadnień.

Szkolenia otwarte – szkolenia otwarte dla osób, które zaczynają lub zaczęły swoją przygodę z e-commerce, ale nie widzą nadal jak się do tego zabrać czyli “Jak założyć, uruchomić i rozwinąć własny sklep internetowy”.

Na życzenie wysyłam referencje.


3.   Blog Ekomersiak.pl

Poza doradztwem dla firm z chęcią dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem prowadząc popularnego bloga o e-commerce Ekomersiak.pl. Zapraszam do współpracy firmy i agencje, które są zainteresowane promocją swoich produktów w oparciu o rzetelną i wiarygodną ocenę waszego produktu lub usługi.

Statystyki

Blog Ekomersiak.pl odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób rocznie szukających wiedzy na temat sklepów internetowych. Z pewnością nie są to rekordy, gdzie mogę konkurować z Onetem czy WP 🙂, ale zdecydowanie blog dociera do bardzo konkretnej i wartościowej grupy odbiorców, czyli twoich potencjalnych klientów, gdzie liczba odwiedzin systematycznie rośnie.

Oferta współpracy

 • Artykuł partnerski na blogu – wpis na blogu opisujący produkt lub usługę. Dodam, że nie ma możliwości zakupu artykułu na blogu, który nie będzie moją faktyczną i wiarygodną oceną produktu lub usługi. Zastrzegam sobie prawo do napisania własnej opinii na temat danego produktu, bo stawiam zawsze na faktyczną wartość dla czytelnika. Będę promował tylko produkty i usługi, które są skuteczne w rozwoju e-biznesu.
 • Artykuł partnerski na blogu, który daje konkretną wartość użytkownikowi –  kolejny obszar do współpracygdzie będzie rozwiązywał konkretny problem, jaki może mieć czytelnik bloga.

Nie ma możliwości zakupu artykułu na blogu, który nie będzie moją faktyczną i wiarygodną oceną produktu lub usługi. Zastrzegam sobie prawo do napisania własnej opinii na temat danego produktu.


4.   Wystąpienia publiczne

Z chęcią dzielę się wiedzą i doświadczeniem jako prelegent lub uczestnik panelów dyskusyjnych również na konferencjach branżowych takich jak m.in.:

Retail Challenge Poland 2020

Retail Challenge Poland 2020

 • 8. Retail Channel 360° – 2019
 • Retail Challange Poland 2020
 • Meet Magento – Katowice 2019
 • IX E Marketing & Omnichannel Strategies for Pharma & Medical 2018
 • VI Forum Retail Channels 360° 2017
 • RETAIL CHANNELS 360° FORUM 2016

Zapraszam do współpracy

Michał Pieprzak 

email: [email protected]

tel. 508 100 834