Konsultacje i doradztwo e-commerce

Pomagam klientom tworzyć i rozwijać skuteczne sklepy internetowe

 • Czyli określenia strategii i modelu biznesowego – jak wyróżnić się na rynku, jak zbudować przewagę konkurencyjną
 • Przygotowania i wdrożenia procesów dla sklepu internetowego – rekrutacja zespołu, wybór i wdrożenie platformy e-commerce, logistyka, integracje,
 • Bieżącego zarządzania e-sklepem – strategia, logistyka, zarządzanie ludźmi, obsługa klienta, marketing i sprzedaż
 • Rozwoju sprzedaży i marketingu – zwiększanie sprzedaży, poprawa wskaźników e-commerce (wartość koszyka, konwersja, marża), analiza i poprawa efektywności działań marketingowych
 • Optymalizacja i poprawa rentowności – analiza obecnej sytuacji i optymalizacja rentowności, a co za tym idzie zwiększanie efektywności biznesowej.
 • Negocjacje warunków finansowych z twoimi partnerami – płatności online, kurierzy, narzędzia sprzedażowe itp.

Dlaczego warto ze mną współpracować?

Jestem konsultantem i doradcą e-commerce, który specjalizuje się we wspieraniu firm w rozwoju sprzedaży internetowej B2C i B2B.

Po latach pracy w korporacjach przeszedłem na swoje jako konsultant i doradca e-commerce, aby móc zacząć realnie pomagać klientom, gdzie odkryłem jak wiele daje mi to frajdy! 

Projekty, które realizowałem i wdrażałem od zera dla moich klientów generują obecnie 160 mln złotych rocznie sprzedaży, a jeden z projektów stworzony pod nową marką dla mojego klienta generuje po 2 latach ponad 25 mln zł rocznie.

Podstawowym zadaniem bazując na zdobytym doświadczeniu i wiedzy jest wsparcie Twojego biznesu. Celem jest wesprzeć Twoją firmę na każdym etapie rozwoju wynikających z dynamicznych zmian jakie mają miejsce w zakresie transformacji cyfrowej w Polsce i na świecie.

Finalnym efektem współpracy oprócz wzrostu sprzedaży i poprawy wskaźników e-commerce, ma być zadowolenie i satysfakcja klienta końcowego, który kupuje w e-sklepie, bo na końcu to jest najważniejsze! Klient zadowolony to klient powracający, a o to właśnie przede wszystkim chodzi w e-commerce!


Współpracowałem z:

Grohe

Efekty współpracy z klientami

✅ Średni wzrost miesięcznej sprzedaży w sklepach internetowych moich klientów to 175%

Łączny wzrost sprzedaży moich klientów to 80 mln zł, co daje 160 mln zł przychodu. 

✅ Stworzenie od zera nowej marki i sklepu internetowego dla klienta, który po 2 latach generuje ponad 25 mln zł rocznie sprzedaży.


Przykładowe case study klientów:

Takich przykładów rozwoju sprzedaży i nie tylko w sklepach internetowych klientów jest o wiele więcej. Natomiast w miarę możliwości czasowych będę się starał podzielić z Tobą kolejnymi praktycznymi case study. 


Kim jestem?

Jestem konsultantem e-commerce wspierającym polskie firmy. Wdrażałem, doradzałem i zarządzałem sklepami internetowymi kilku znanych polskich marek (liderów w swoich branżach takich jak bielizna, drogerie, apteki) rozwijając te projekty od zera do kilkudziesięciu mln zł sprzedaży rocznie.

Atlantic – jedna z najbardziej znanych marek bielizny w Polsce (ponad 50 sklepów w okresie, gdy pracowałem)

Drogerie Natura – jedna z największych sieci drogeryjnych w Polsce (ponad 270 sklepów na terenie całej Polski)

Dr Max – jedna z dwóch największych sieci aptecznych w Polsce (ponad 550 aptek stacjonarnych w Polsce) i jedna z największych sieci aptecznych w Europie (ponad 2000 aptek internetowych w całej Europie).


Konsultacje e-commerce

W czym mogę Ci pomóc? 

 • Wsparcie i pomoc w wejściu na rynek e-commerce lub aktualnym rozwoju – strategia, rekrutacja, wdrożenie e-sklepu, obsługa,  rozwój, marketing i sprzedaż (SEO, SEM, Social Media).
 • Audyty sklepów internetowych – efektem audytu jest wskazanie konkretnych rekomendacji, które pozwolą na zwiększenie sprzedaży.
 • Optymalizacja e-sklepu pod kątem zwiększenia sprzedaży – UX, CX , analiza efektywności sprzedaży i marketing, rekomendacja rozwiązań zwiększających sprzedaż
 • Wsparcie i pomoc w układaniu procesów w projekcie e-commerce od A do Z – optymalizacja procesów i całego biznesu
 • Zarządzanie sklepem internetowym – bieżące wsparcie w rozwoju Twojego sklepu internetowego w oparciu o wybrany model współpracy, gdzie będę pełnił funkcję Twojego e-commerce managera w ustalonym zakresie czasu (wybrane pakiet godzin od 20 do 80 h).
 • Pakiet konsultacji – jeśli nie wiesz jak zabrać się za uruchomienie sklepu internetowego? Masz problem ze strategią, ofertą produktową, logistyką, sprzedażą i marketingiem czy polityką cenową, po prostu masz obawy, że zrobisz coś źle i potem będzie cię to wiele kosztowało, zapraszam do siebie na konsultacje (online lub osobiste). Podczas konsultacji odpowiem na Twoje pytania, doradzę z zakresu e-commerce w zakresie obszarów, co do których masz sam wątpliwości i potrzebujesz je rozwiać. Dostępne są pakiety godzin, jak również pojedyncze konsultacje.

Zaufani partnerzy

Bardzo dużą wartością współpracy ze mną są sprawdzeni partnerzy, czyli wyselekcjonowane agencje i firmy, do których mam pełne zaufanie oparte o lata współpracy, jak i wyniki moich klientów. Dodatkowo to, co jest niezwykle ważne to partnerskie podejście do klienta zarówno z mojej strony, ale również agencji, gdzie zawsze wspólnym celem jest wsparcie i doprowadzenie klienta do celów, jakie zostały na początku określone.

Firmy z którymi współpracuję kompleksowo wspierają moich klientów działając we wszystkich obszarach e-commerce od: Performance Marketing (pełne wsparcie marketingowe w modelu efektywnościowym), agencje wdrażające e-sklepy, agencje UX, firmy logistyczne, integratory systemów IT, a także konkretne narzędzia zwiększające sprzedaż w sklepach internetowych.

W czasie swojej pracy zawodowej przerobiłem dziesiątki jak nie setki różnych agencji i firm, które niejednokrotnie obiecywały złote góry, gdzie tak naprawdę dobrych i wartościowych było zaledwie kilka z nich, dlatego współpracując ze mną masz pewność, że dokonasz wyboru popartego sprawdzonymi i przetestowanymi  partnerami.


Zapraszam do współpracy

Michał Pieprzak 

email: [email protected]