Cześć! Nazywam się Michał Pieprzak i jestem ekomersiakiem 🙂

O czym piszę na blogu?

Na blogu dzielę się swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem, związanym z tworzeniem, zarządzaniem i rozwijaniem sklepów internetowych. Pokazuję konkretne sposoby i praktyki, które pomogą Wam zmienić siebie, a także wasze e-biznesy. Będę się dzielił moimi sposobami na zwiększanie produktywności własnej i budowaniu zespołu, który pozwoli wam odnieść sukces.

Blog o e-commerce powstał po to, aby inspirować, edukować i wspierać ludzi takich jak Ty we wczesnych, a także późniejszych etapach rozwoju sklepu internetowego.  Piszę o e-commerce czyli szeroko pojętym handlu internetowym. Poprzez dostarczanie wartościowych porad, materiałów i narzędzi pomogę Ci w zbudowaniu, uruchomieniu i rozwinięciu twojego sklepu internetowego.

Dlaczego to robię?

W Polsce każdego roku powstaje 6-8 tysięcy sklepów internetowych z których 80% upada w ciągu 2-3 lat. Biorąc pod uwagę, że w Polsce w sposób ciągły działa 23 tysiące sklepów internetowych. To odsetek upadających jest niezwykle wysoki! Główną przyczyną upadku tych startupów e-commercowych jest brak doświadczenia małych i średnich firm w zakresie znajomości e-commerce.

Wspieranie i pomoc innym daje mi mnóstwo frajdy, ale nie tylko po to przecież zakładałem tego bloga.  Piszę i dzielę się z tobą po to, żeby zmienić Wasz sposób myślenia i patrzenia na e-biznes i dać wam realną wartość, która będzie się przekładała na realne korzyści dla ciebie i twojego klienta. Najważniejszą lekcją jaką chcę, abyś stąd wyciągnął to “rusz się” i zacznij w końcu działać!

Kim jestem?

Góral urodzony w Zakopanem 😀 . Od trzech lat mieszkam we Wrocławiu, a wcześniej przez wiele lat w Warszawie. Prywatnie jestem szczęśliwym tatą dwóch zwariowanych córeczek no i oczywiście  przykładnym partnerem – przynajmniej tak brzmi oficjalna wersja! 🙂

W codziennej pracy jestem konsultantem e-commerce wspierającym polskie firmy – wdrażałem i zarządzałem sklepami internetowymi kilku znanych polskich marek (liderów w swoich branżach takich jak bielizna, drogerie, apteki):

  • Atlantic – jedna z najbardziej znanych marek bielizny w Polsce (ponad 50 sklepów w okresie, gdy pracowałem)
  • Drogerie Natura – jedna z największych sieci drogeryjnych w Polsce (ponad 270 sklepów na terenie całej Polski)
  • Dr Max – jedna z dwóch największych sieci aptecznych  w Polsce (ponad 550 aptek stacjonarnych).

Pomagam firmom w rozwoju sklepów internetowych od A do Z:

  • określenia strategii (jak wyróżnić się na rynku, jak zbudować przewagę konkurencyjną, model click&collect),
  • następnie przygotowania i wdrożenia procesów dla sklepu internetowego (rekrutacja, wybór i wdrożenie platformy e-commerce, logistyka, integracje),
  • do bieżącego zarządzania nimi (strategia, logistyka, obsługa klienta, marketing i sprzedaż),
  • po jego dalszy rozwój (zwiększanie przychodów, liczby klientów i ich satysfakcji)

Finalnym efektem współpracy ma być zadowolenie i satysfakcja klienta końcowego, który kupuje w e-sklepie, bo to na końcu jest najważniejsze! W końcu klient zadowolony to klient powracający, a o to właśnie chodzi w e-commerce 🙂

Poza pracą zawodową publikuję artykuły w prasie branżowej między innymi w magazynie “E-commerce w Praktyce” jak również występuje jako prelegent lub uczestnik panelów dyskusyjnych na konferencjach branżowych.

Na blogu dzielę się tym jak możesz stworzyć i rozwinąć świetnie prosperujący sklep internetowy, który będzie dla ciebie zarabiał, a przy tym stanowił wartość dla klienta. Jeśli szukasz inspiracji i sprawdzonych pomysłów na uruchomienie i rozwój własnego sklepu internetowego to jestem przekonany, że jest to blog dla Ciebie!

Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj: Linkedin i Facebook.