Cześć! Nazywam się Michał Pieprzak i jestem ekomersiakiem 🙂

O czym piszę na blogu?

Na blogu dzielę się swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem, związanym z zarządzaniem i rozwijaniem sklepów internetowych. Pokazuję konkretne sposoby i praktyki, które pomogą Wam zmienić siebie, a także wasze e-biznesy. Będę się dzielił moimi sposobami na zwiększanie produktywności własnej i budowaniu zespołu, który pozwoli wam odnieść sukces.

Blog o e-commerce powstał po to, aby inspirować, edukować i wspierać ludzi takich jak Ty we wczesnych, a także późniejszych etapach rozwoju sklepu internetowego.  Piszę o e-commerce czyli szeroko pojętym handlu internetowym. Poprzez dostarczanie wartościowych porad, materiałów i narzędzi pomogę Ci w zbudowaniu, uruchomieniu i rozwinięciu twojego sklepu internetowego.

Dlaczego to robię?

W Polsce każdego roku powstaje 6-8 tysięcy sklepów internetowych z których 80% upada w ciągu 2-3 lat. Biorąc pod uwagę, że w Polsce w sposób ciągły działa 23 tysiące sklepów internetowych. To odsetek upadających jest niezwykle wysoki! Główną przyczyną upadku tych startupów e-commercowych jest brak doświadczenia małych i średnich firm w zakresie znajomości e-commerce.

Wspieranie i pomoc innym daje mi mnóstwo frajdy, ale nie tylko po to przecież zakładałem tego bloga.  Piszę i dzielę się z tobą po to, żeby zmienić Wasz sposób myślenia i patrzenia na e-biznes i dać wam realną wartość, która będzie się przekładała na realne korzyści dla ciebie i twojego klienta. Najważniejszą lekcją jaką chcę, abyś stąd wyciągnął to “rusz się” i zacznij w końcu działać!

Kim jestem?

Góral urodzony w Zakopanem 😀 Od blisko trzech lat mieszkam we Wrocławiu, a wcześniej przez wiele lat w Warszawie. Prywatnie jestem szczęśliwym tatą dwóch zwariowanych córeczek i przykładnym partnerem – przynajmniej tak brzmi oficjalna wersja 🙂

Zawodowo e-commerce manager. W codziennej pracy jestem konsultantem wspierającym polskie marki (wdrażałem i zarządzałem sklepami internetowymi kilku rozpoznawalnych polskich marek). Od samego początku projektu e-commerce czyli wdrożenia sklepu internetowego, do bieżącego zarządzania nimi (strategia, logistyka, obsługa klienta, marketing i sprzedaż), po jego dalszy rozwój.

Poza pracą zawodową publikuję artykuły w prasie branżowej między innymi w magazynie “E-commerce w Praktyce” jak również występuje jako prelegent lub uczestnik panelów dyskusyjnych na konferencjach branżowych.

Na blogu dzielę się tym jak możesz stworzyć i rozwinąć świetnie prosperujący sklep internetowy, który będzie dla ciebie zarabiał, a przy tym stanowił wartość dla klienta. Jeśli szukasz inspiracji i sprawdzonych pomysłów na uruchomienie i rozwój własnego sklepu internetowego to jestem przekonany, że jest to blog dla Ciebie!

Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj: Linkedin i Facebook.